DARMOWA DOSTAWA od 150 zł

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Certyfikowana żywność ekologiczna, eko, bio

( ilość produktów: 381 )

Sztuczne dodatki i chemiczne utrwalacze smaku to jedne ze składników wielu przetworów. Przy produkcji żywności na masową skalę w mniejszym stopniu zwraca się uwagę na składniki odżywcze czy ich naturalne pochodzenie, a większy nacisk kładziony jest na ograniczenie kosztów. Jednak dodatki, które mają poprawić smak i utrzymać potrawę dłużej świeżą, nie są korzystne dla naszego zdrowia.

Certyfikowana żywność ekologiczna to produkty tworzone w całkiem innej filozofii. Do ich przygotowania wykorzystywane są wysokiej jakości warzywa i owoce uprawiane na farmach ekologicznych. W większości przypadków kontrolowany jest każdy etap uprawy, począwszy od wysiewu, poprzez dojrzewanie i zbiór w odpowiednim momencie. Natychmiast po zbiorach produkty trafiają do przetwórni, gdzie poddawane są rzemieślniczym procesom, najbardziej zbliżonym do tradycyjnych. Produkty nie otrzymują dodatków chemicznych, a procesy przeprowadzane są z poszanowaniem ich naturalnych wartości odżywczych.

Większość oferowanych przetworów jest wyprodukowana we Włoszech, a produkty bio uzyskały certyfikaty jakości potwierdzające ich pochodzenie i sposób uprawy. W większości przypadków są to wyroby oznaczone tak zwanym "Zielonym liściem". Ten certyfikat potwierdza, że produkt został przygotowany na ekologicznych farmach na terenie Unii Europejskiej. Przetwory warzywne otrzymały certyfikat produktów bezglutenowych i wegańskich, czyli przygotowanych bez użycia składników pochodzenia zwierzęcego. Tak certyfikowana żywność ekologiczna gwarantuje, że korzystasz tylko z najwyższej jakości wyrobów przygotowanych w harmonii ze środowiskiem naturalnym.

Produkty eko i bio - dla kogo?

Nasza oferta skierowana jest do wszystkich osób, którym leży na sercu zdrowe odżywianie i życie w rytmie eko. Oferujemy produkty zdrowe, mające wiele wartości odżywczych przyjaznych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ponadto certyfikowana żywność ekologiczna będzie odpowiednia dla osób, które z różnych powodów nie spożywają produktów pochodzenia zwierzęcego. Mogą sięgnąć po nie wegetarianie i weganie. Produkty z certyfikatem Gluten free sprawdzą się w diecie osób nieprzyswajających glutenu. Poza tym, przetwory wytwarzane z wysokiej jakości warzyw pochodzących z włoskich plantacji przypadną do gustu smakoszom i miłośnikom śródziemnomorskiej kuchni.

Certyfikowana żywność ekologiczna w ofercie Ecowybrane.pl

W asortymencie naszego sklepu znalazły się różnorodne przetwory i produkty spożywcze. Najważniejszą grupę stanowią przetwory z warzyw i owoców z certyfikatem jakościowym bio. Należą do nich różnego rodzaju przeciery i sosy wykorzystujące pomidory, bakłażan czy inne warzywa. Możesz sięgnąć też po słodycze ekologiczne, czyli cukierki miodowe, surową czekoladę, czy konfitury bez dodatku białego cukru. Certyfikowana żywność ekologiczna to także przetwory zbożowe i sypkie. W naszej ofercie znajdziesz makarony, czyli charakterystyczne półprodukty do dań włoskich. Oferujemy też kasze, maki czy płatki owsiane pochodzące z ekologicznych upraw.

pixel