DARMOWA DOSTAWA od 150 zł

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Miód naturalny, miody ekologiczne BIO

( ilość produktów: 4 )

Jaka jest różnica między miodem naturalnym a sztucznym?

Miód naturalny jest produktem pszczelim. Można wyróżnić wiele jego rodzajów ze względu na rośliny, z których pszczoły zbierały pyłek i produkowały miód. Dostępne są miody akacjowe, spadziowe, a nawet naturalne miody kasztanowe.

Miód sztuczny, który swoim wyglądem doskonale imituje naturalne produkty, jest jednak w pełni wytworem człowieka. Jest to nic innego jak rozpuszczony w wysokiej temperaturze cukier, zneutralizowany sodą i zabarwiony karmelem. W składzie sztucznych miodów mogą znaleźć się także inne składniki, niekoniecznie korzystne dla zdrowia człowieka. Produkty te oprócz cukru nie dostarczają, żadnych składników odżywczych ani nie wykazują pozytywnych właściwości na zdrowie człowieka.

Jak wytwarzany jest ekologiczny miód BIO?

Miód naturalny powstaje z nektaru roślin miododajnych zbieranych przez pszczoły. Jego produkcja odbywa się w ulu, gdzie z nektaru odparowywana jest woda, a pod wpływem enzymów pochodzących z samych pszczół dochodzi do wielu procesów biochemicznych. Miód znajdujących się w komórkach plastra i zabezpieczony warstwą wosku dojrzewa, a następnie jest zbierany przez pszczelarza.

Niezmiennie warto sięgać po miód ekologiczny, który jest produkowany z najlepszych składników. Jego produkcja kontrolowana jest na każdym etapie. Człowiek dba, aby ule znajdowały się jedynie na ekologicznych polach uprawnych, dzięki czemu nektar i pyłek zbierany przez owady jest wolny od pestycydów i innych substancji ochrony roślin. Jest to bezpieczne dla samych pszczół, a także korzystnie wpływa na jakość produkowanego przez nie miodu.

Na dalszych etapach produkcji miodu nie rozcieńcza się go ani nie dodaje żadnych sztucznych surowców. W tym wypadku niezwykle istotne jest to, że miód BIO jest wytwarzany w czystym środowisku, a także bez użycia chemicznych środków bakteriobójczych i grzybobójczych. Tu naturalne i tradycyjne metody pozyskiwania substancji są gwarancją jakości zamkniętej w każdym słoiku. A to przekłada się na smak oraz właściwości gotowego produktu.

W naszym sklepie znajdziesz miody wielokwiatowe BIO, a także inne popularne rodzaje. Ich jakość potwierdzona jest specjalnymi certyfikatami, dzięki czemu masz pewność, że produkcja przebiegała w ściśle określonych warunkach, a sam miód naturalny jest najwyższej jakości.

Dlaczego warto wybrać naturalny miód BIO?

Dużą popularnością cieszy się miód wielokwiatowy oraz lipowy BIO. Oba wzmacniają organizm oraz skutecznie uzupełniają niedobory witamin – A, B1, B2, B6, B12 oraz C. Poza tym znajdują się w nich także duże ilości kwasu foliowego, pantotenowego oraz biotyny oraz cenne mikro i makroelementy m.in. żelazo, magnez, fosfor, mangan, kobalt i molibden. Miód ekologiczny ma działanie bakteriobójcze, jest świetny przy różnego rodzaju stanach zapalnych i infekcjach. Miód naturalny jest więc niezastąpiony w kuchni oraz przy zabiegach kosmetycznych. To najlepsze naturalne lekarstwo.

Wysokiej jakości miód BIO to podstawa dobrej i zdrowej kuchni. Złoto zamknięte w słoikach jest bogactwem cennych składników, które działają dobroczynnie na organizm. Sam miód ekologiczny jest również doskonałym zamiennikiem cukru. Po miód naturalny w różnych jego wariantach, jaki oferujemy na ecowybrane.pl, można sięgać na co dzień i w czasie infekcji czy osłabienia. Jest niezastąpioną bombą witamin na sezon jesienno-zimowy.

Miód ekologiczny może być dodatkiem do rozmaitych potraw, ciast, deserów oraz napojów i oczywiście jest uwielbiany przez dzieci i dorosłych. Swoje właściwości zawdzięcza źródłom pochodzenia, więc w szeregu propozycji można bez problemu znaleźć coś dla siebie. Zrób zdrowy prezent swojej rodzinie i już dziś kup miód naturalny!

pixel