DARMOWA DOSTAWA od 150 zł

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

OLIWY, OLEJE, OCTY

( ilość produktów: 22 )

Szeroka oferta ekologicznych produktów spożywczych w EcoWybrane!

Kuchnia śródziemnomorska jest uznawana za jedną z najzdrowszych i najsmaczniejszych. Wyjątkowy smak włoskich potraw budują nie tylko główne składniki, ale także przyprawy, a wśród nich króluje ocet balsamiczny, winny czy oliwa z oliwek. W tej kategorii znajdziesz wszystkie te produkty pierwszego gatunku. Co świadczy o ich wysokiej jakości?

Przede wszystkim są to produkty ekologiczne. Ich produkcja jest starannie prowadzona na każdym etapie. Wytwarzane są z owoców uprawianych w ekologicznych gospodarstwach, z poszanowaniem dla środowiska i zamiłowaniem do rodzinnych, włoskich tradycji.

Wprowadź do swojej kuchni odrobinę smaku śródziemnomorskiej kuchni i sięgnij po ekologiczne produkty dostępne w naszym sklepie internetowych. Ocet winny, jabłkowy czy oliwa z oliwek mają certyfikaty potwierdzające ich ekologiczny charakter i najwyższą jakość.

Olej ekologiczny – co to jest i dlaczego warto?

Nie tylko w kuchni włoskiej ekologiczny olej pomoże Ci przygotować dania, które zachwycą gości i domowników. Użyjesz go do smażenia mięs czy ryb. Jednak pełnię jego smaku i wartości odżywczych poczujesz, spożywając go na surowo. Możesz dodać go do sałatek lub po prostu podać go wraz z tradycyjnym włoskim pieczywem jako aperitif.

Olej ekologiczny wytwarzany jest z roślin oleistych uprawianych w ekologicznych gospodarstwach. W naszym sklepie EcoWybrane dostępne są produkty pochodzące z tradycyjnych gospodarstw rolnych, które nie stosują żadnej chemii ani środków ochrony roślin. Świadczą o tym certyfikaty znajdujące się na etykiecie jak europejski certyfikat zielonego liścia czy najwyższy certyfikat Demeter.

Ocet ekologiczny – co to jest i dlaczego warto?

Ocet BIO z jabłek, wina czy soku z winogron coraz częściej spotykany jest w polskich kuchniach. Choć jest to przyprawa znana głównie z krajów śródziemnomorskich, to jednak wyjątkowych smak, aromat i właściwości zdrowotne są doceniane przez konsumentów na całym świecie.

W naszym sklepie znajdziesz ekologiczny ocet jabłkowy wytwarzany z jabłek pochodzących z sadów ekologicznych. Dostępny jest także ocet BIO balsamiczny produkowany z gęstego soku z winogron, czy winny, którego produkcja polega na fermentacji wina. Wszystkie te produkty ekologiczne pochodzą z włoskich gospodarstw, gdzie owoce uprawiane są z poszanowaniem dla środowiska, a produkcja odbywa się często według tradycyjnych, włoskich receptur.

Przyprawy te możesz wykorzystać do tworzenia sosów, marynat czy dressingów do sałatek. Już kilka kropel octu balsamicznego zupełnie odmieni dobrze znane danie mięsne, rybne czy warzywne.

Oliwa ekologiczna – co to jest i dlaczego warto?

Co jest najcenniejsze w oliwie z oliwek BIO? Jej niepowtarzalny smak i aromat. Oliwa ta przemieni zwykłe potrawy w wykwintne dania prosto z włoskiej restauracji. Poza tym produkt ten ma liczne właściwości zdrowotne.

Ekologiczna oliwa z oliwek składa się przede wszystkim z jednonienasyconych kwasów tłuszczowych, które mają pozytywny wpływ na organizm człowieka. Zawarty w niej kwas oleinowy z kolei chroni przed chorobami cywilizacyjnymi.

Jeden litr tego produktu otrzymuje się z około 7–11 kilogramów oliwek. BIO oliwa z oliwek produkowana jest w 100% z ekologicznych owoców, pochodzących z włoskich gospodarstw certyfikowanych zielonym liściem. W naszym sklepie znajdziesz najwyższej jakości oliwy virgin tłoczone na zimno. Sięgnij po produkty ekologiczne dostępne w naszym sklepie i rozsmakuj się we włoskich daniach.

pixel