DARMOWA DOSTAWA od 150 zł

Znajdziesz nas na: BioBazar Warszawa ul. Żelazna 51/53

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ocet jabłkowy BIO

( ilość produktów: 4 )

Ekologiczny ocet jabłkowy jest produktem znanym i powszechnie stosowanym od wieków. Już w starożytności doceniano jego właściwości i oddziaływanie na ludzki organizm. Przy wyborze octu warto zwrócić uwagę na produkty najwyższej jakości. W tej kategorii sklepu Ecowybrane.pl znajdziesz ocet jabłkowy BIO wytwarzany z ekologicznych jabłek.

Ekologiczny ocet jabłkowy – co to jest?

Ocet jabłkowy BIO jest produktem fermentacji soku lub cydru jabłkowego. Pod wpływem działania drożdży i bakterii octowych zachodzą dwa rodzaje fermentacji: alkoholowa i octowa. W ich wyniku powstaje produkt spożywczy niealkoholowy o szerokim zastosowaniu i bogatym składzie.

W tej kategorii naszego sklepu znajdziesz najwyższej jakości ekologiczny ocet jabłkowy. W przeciwieństwie do innych produktów dostępnych w sklepie sok służący do produkcji octu pozyskiwany jest z jabłek z upraw ekologicznych. Masz zatem pewność, że końcowy produkt pozbawiony jest wszelkiej chemii stosowanej w uprawach przemysłowych do ochrony roślin lub ich nawozu.

Ocet jabłkowy BIO – właściwości

Ocet jabłkowy BIO, podobnie jak ocet winny, jest cennym źródłem wielu witamin, składników mineralnych i przeciwutleniaczy. Warto dodać go do dań, sosów czy sałatek. Kto szczególnie powinien sięgnąć po ocet jabłkowy? Właściwości tego produktu pozwalają obniżyć poziom cukru we krwi, poprawia pracę serca, wspomagają odchudzanie, a także wykazują właściwości przeciwbakteryjne. Do swojej diety powinny włączyć je osoby walczące z otyłością czy cukrzycą. Ponadto ocet jabłkowy może być wykorzystywany do produkcji domowych kosmetyków do pielęgnacji skóry czy włosów.

pixel