DARMOWA DOSTAWA od 150 zł

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Poznaj wyśmienite, ekologiczne sery greckie z naturalnego mleka koziego i owczego!

2023-02-20
Poznaj wyśmienite, ekologiczne sery greckie z naturalnego mleka koziego i owczego!

MENIKIO, „Spółdzielnia Rolniczo-Zwierzęca Prosotsani”, to wyjątkowo pionizowana firma mleczarska, z głębokim szacunkiem dla tradycji i natury.

Każdy etap procesu produkcyjnego jest całkowicie w naszych rękach. Z uprawy paszy i hodowli zwierząt gospodarskich; do codziennego odbioru mleka i końcowej produkcji produktu końcowego. Dzięki temu możemy oferować produkty mleczne o wysokiej wartości odżywczej, wyjątkowej jakości i niezrównanym smaku dla całej rodziny. Z prawdziwego 100% greckiego, świeżego mleka owczego i koziego.

Grecka góra Menikio - magiczne miejsce

Magazyny pasz, inwentarz żywy i jednostki produkcyjne znajdują się w dolinie Prosotsani, w cieniu góry Menikio.

Miejsce zostało wybrane celowo. Nie tylko ze względu na bogatą i żyzną glebę, ale także ze względu na ciągły powiew świeżego powietrza wiejącego z kanionu idealnie położonego około 10 kilometrów na północ, który kieruje wiatr, tworząc naturalny system wentylacji. Dlatego powietrze wokół budynku inwentarskiego jest zawsze świeże, mimo że mieści się w nim kilka tysięcy owiec i kóz.

Największą zaletą tej jednostki hodowlanej jest to, że jest ona otoczona przez 25 akrów własnego, ekologicznego pola trawiastego, na którym owce i kozy mogą swobodnie wędrować i paść się w zależności od czasu i pogody, chronione w bezpiecznym środowisku.

Jednocześnie zawsze przestrzegamy ścisłego harmonogramu karmienia i stałych ilości, tworząc idealne warunki i utrzymując je przez cały rok, aby zapewnić stałą i stabilną produkcję wysokiej jakości ekologicznego mleka.

Sery Menikio doceniane są na całym świecie od wielu lat i otrzymują najlepsze nagrody w kategoriach najlepszych serów greckich!

Pokaż więcej wpisów z Luty 2023
pixel