DARMOWA DOSTAWA od 150 zł

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jedzenie ekologiczne, czyli jakie ?

2021-09-21
Jedzenie ekologiczne, czyli jakie ?

Rolnictwo ekologiczne to takie, które podczas uprawy nie korzysta z pestycydów,  sztucznych przyspieszaczy wzrostu, polepszaczy i całej innej chemii używanej podczas produkcji konwencjonalnej. Dopuszczone są tylko mało inwazyjne, naturalne środki ochrony roślin. Gleba użyźniana jest miedzy innymi przez płodozmian. Dzięki temu produkcja ekologiczna jest przyjazna środowisku i wspiera naturalne procesy w nim zachodzące.

Organiczne warzywa, owoce czy zboża, podlegają ścisłej kontroli od siewu aż do zbioru. Sprawdzana jest także gleba, na której dany produkt jest uprawiany. Dzięki temu ostateczny produkt  jest wolny od wszystkich sztucznych dodatków, ma większą ilość witamin i mikroelementów a przede wszystkim może być oznaczany jako bio.

Gospodarstwa zgłoszone jako ekologiczne podlegają restrykcyjnym przepisom , zgodnym z wytycznymi UE, i częstym kontrolom, które są przeprowadzane przez instytucje upoważnione przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Jeśli chcecie mieć pewność że żywność, którą kupujecie pochodzi z uprawy ekologicznej na opakowaniu należy szukać specjalnych oznaczeń. Tylko producenci, którzy spełniają wszystkie wymogi dotyczące produkcji  ekologicznej mogą umieszczać na opakowaniach specjalny numer certyfikatu oraz oznaczenie Bio, czyli zielony listek tzw. Euroliść.


My zwracamy szczególną uwagę na jakość naszych produktów. Sprowadzamy najsmaczniejsze ekologiczne produkty z różnych stron świata.  W naszej ofercie znajdziecie bio przeciery z pomidorów, makarony i konfitury prosto z Włoch. Ekologiczne oliwy z Hiszpanii, a także aromatyczne, ekologiczne ziołaherbaty z Polski.


Zapraszamy na zakupy!

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2021

Polecane

pixel