DARMOWA DOSTAWA od 150 zł

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ekologiczne wina Specogna

( ilość produktów: 6 )

Gospodarstwo Specogna powstało na początku 1960 roku założone przez dziadka Graziano Specogna. Obecnie, trzy pokolenia później, prowadzone jest przez wnuków Graziano. Na terenie gospodarstwa znajduje się mała szkółka roślinna, dzięki której reprodukcja winorośli odbywa się na własnoręcznie. Zapewnia to winnicom spójność. Rodzina Specogna posiada obecnie 20 hektarów winnic na wzgórzu Roccabernarda w samym sercu winiarskiego regionu DOC Colli Orientali. Michele i Cristian Specogna sprawują nad nimi osobiście pieczę, dzięki czemu jakość winogron użytych do produkcji wina jest wybitna. Ponad to, wszystkie prace w winnicy odbywają się ręcznie według biodynamicznego kalendarza. Dla dopełnienia działań zgodnych z filozofią rolnictwa ekologicznego zainstalowano kolektory słoneczne na dachu, dzięki czemu winnica jest samowystarczalna w wytwarzaniu energii elektrycznej i podgrzewaniu wody.

Nic tak dobrze nie podkreśla smaku wykwintnych dań, jak wino. W tej kategorii znajdziesz wino Specogna – włoskiej winiarni ekologicznej, która tworzy wyjątkowe trunki. W jej ofercie znajdziesz czerwone wina i białe. Możesz wybrać ekskluzywny trunek z jednego gatunku wymagających w uprawie winogron Pignolo. Dostępne są także bogate w smaku mieszanki leżakujące w beczkach z drewna wiśniowego i dębowego.

Specogna – ekologiczna winnica we Włoszech

Wino Specogna tworzone jest przez rodzinną winiarnię z trzypokoleniową tradycją. Surowce do produkcji trunków hodowane są na 20 hektarach ziemi sprzyjającej uprawie winorośli według biodynamicznego kalendarza. Wszystko to sprawia, że jakość surowca do produkcji trunków jest najwyższa i spełnia wszystkie wymagania produktów ekologicznych.

Jeśli szukasz trunku na wyjątkową kolację, wina, które podkreśli smak dania mięsnego – koniecznie wybierz czerwone wino Specogna o idealnie wyważonej kwasowości z nutami śliwki, wiśni i wanilii. Z kolei wino białe najlepiej pasuje do dań makaronowych i rybnych, a także przystawek z sera.

pixel