DARMOWA DOSTAWA od 150 zł

Znajdziesz nas na: BioBazar Warszawa ul. Żelazna 51/53

Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Mleko wielbłądzie w proszku

( ilość produktów: 2 )

Mleko z wielbłąda to najzdrowsze mleko zwierzęce, które jest odżywczym fenomenem. Chociaż mleko wielbłądzie i jego niesamowite właściwości znane były w Afryce i Azji już tysiące lat temu, na skalę przemysłową produkuje się je od zaledwie kilkunastu lat. Badania laboratoryjne nie pozostawiają złudzeń, co do korzyści płynących ze spożywania tego wyjątkowego mleka.

Mleko wielbłąda - właściwości

Mleko wielbłądzie jest prawdziwą bombą witaminową, zawiera też duże ilości wapnia, żelaza i innych minerałów. Kilkukrotnie przekraczają ich zawartość w mleku krów. Mleko wielbłądów jest przy tym znacznie mniej tłuste. Dlaczego jeszcze mleko wielbłądzie jest najzdrowszym mlekiem na świecie? Obok naturalnej zawartości cennych składników, nie zawiera hormonów, sztucznych dodatków, jest też wolne od GMO. To mleko charakteryzuje się wysoką zawartością kwasu linolowego, który korzystnie wpływa na poziom cholesterolu we krwi. Białka zawarte w mleko wielbłąda mają działanie antybakteryjne.

Skąd się bierze mleko wielbłądzie?

Pozyskiwane jest ze stad wielbłądów żywiących się trawą na naturalnych pastwiskach wyżynnych Afryki i Azji. Samica dromadera daje ponad 20 litrów mleka dziennie przez około 18 miesięcy. Mleko wielbłądów jest zatem nie tylko jakościowym, ale i ilościowym fenomenem. Smak mleka uzależniony jest od rasy wielbłąda i jego wieku, zazwyczaj jest lekko słodkie z delikatnie słonym posmakiem. Równie świetnie smakuje sfermentowane, co świeże. W naszym sklepie znajdziesz mleko wielbłądzie w proszku.

Mleko z wielbłąda - nie tylko spożywcze zastosowanie

W delikatesach Eco Wybrane znajdziesz mleko wielbłądzie w proszku, ale również pyszne czekoladki z mleka wielbłądziego z orzechami marki Dutch Oasis. Sproszkowana postać sprawia, że nie traci szybko terminu przydatności, a dzięki wysokiej zawartości lanoliny, można je stosować także zewnętrznie, na skórę. Mleko z wielbłąda działa kojąco, przyspiesza gojenie ran i spłyca zmarszczki. Mleko wielbłądów jest cennym składnikiem chętnie wykorzystywanym w przemyśle kosmetycznym do produkcji ekskluzywnych kremów i masek. Zawarta z nim witamina C o dużym stężeniu stymuluje produkcję kolagenu, niezbędnego do zachowania młodo wyglądającej, sprężystej skóry i spłycenia zmarszczek. Dzięki antybakteryjnym i przeciwgrzybiczym właściwościom świetnie radzi sobie także z trądzikiem i innymi zmianami skórnymi.

pixel